حجت الاسلام غلامرضا کبیری

 

 

اینجانب غلامرضا کبیری سال 1359 در روستای زنجیرآباد از توابع شهرستان میاندوآب در یک خانواده مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشودم ، در سن هفت سالگی به شهرستان میاندوآب نقل مکان نمودیم و در دبستان شهید فکوری تحصیلات ابتدایی را شروع کرده و راهنمایی را در مدرسه شهید دکتر چمران به اتمام رساندم . همزمان با تحصیل ، کشاورزی و کمک به خانواده جزو لاینفک زندگی ام بود و در ضمن با کارگری در معیشت خانواده به پدرم کمک می کردم .

در سال 1375 به خاطر گرایش وافری که به معنویت و ارتقای دینداری مردم داشتم با تحصیلات سیکل وارد حوزه علمیه شدم که افق جدیدی را در زندگی من گشود ، از همان اوان طلبگی به تربیت دینی کودک و نوجوان در مساجد و پایگاه های بسیج و همکاری با آموزش و پرورش همت و تلاش خستگی ناپذیری داشتم ؛ در سال 1380 که با دست مبارک آیت الله علامه مصباح یزدی (زید عزه) در حوزه حضرت ولیعصر(عج) شهرستان بناب ملبّس به لباس مقدّس روحانیت شدم ، فصل جدیدی از کارهای فرهنگی و تبلیغی را در زندگی طلبگی ام رقم خورد .

در سال 1381 با اتمام دروس مقدماتی راهی دریای بیکران علم و معنویت حوزه علمیه قم شده   و به کسب معارف عالیه اسلام از محضر بزرگان دین همچون آیت الله سبحانی و آیت الله مکارم شیرازی و علامه مصباح یزدی پرداختیم ؛ همزمان با تحصیل در حوزه از سال 1382 تا سال 1387 در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم کارشناسی خویش را در رشته علوم تربیتی اخذ نمودم و همچنین به خاطر علاقه زیاد به تحقیق در همایش های مختلف با نوشتن مقاله شرکت می کردم که حاصل آن مقاله های : « چشم انداز همکاری حوزه و آموزش و پرورش » ، « حاج میرزا حسن رشدیه چهره روشنفکری حوزه » ، « نقش رشدیه در مشروطه » و « ویزگی های شخصیتی و رفتاری مدیر از دیدگاه اسلامی » می باشد . در سال 1391 با درجه عالی از پایان نامه سطح 3 خود با موضوع : « اصول و روش های تربیت جنسی کودک و نوجوان از دیدگاه اسلام » دفاع نمودم .

در سال 1388 به خاطر نیاز و درخواست مکرر مدیر محترم حوزه علمیه و گروه معارف دانشگاه با اخذ مجوز تدریس از حوزه علمیه قم و نهاد رهبری در دانشگاه ها به محل تولد خویش بازگشته به تدریس در حوزه های علمیه برادران و خواهران با موضوع : فقه ، اصول ، ادبیات عرب ، عقاید ، تفسیر و روش تحقیق پرداختم و همزمان معاونت پژوهش حوزه علمیه را نیز بر عهده داشتم و در دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی به تدریس : تفسیر ، اندیشه 1و2 ، آیین زندگی ، کسب وکار از دیدگاه اسلامی  ریشه های انقلاب اسلامی ، تاریخ تحلیلی صدر اسلام پرداختم . و مسوولیت برگزاری مراسم وحدت حوزه و دانشگاه را عهده دار بودم .

همچنین با اداره بهزیستی و ستاد اقامه نماز درس : « تربیت دینی و آموزش مفاهیم دینی » را به مربیان مهد کودک ارایه کردم . با سازمان تبلیغات اسلامی و اداره بهداشت درس : « مشاوره به زوج های جوان » و همچنین با همکاری موسسات قرآنی به « تربیت مربی قرآن و مهارت های تدریس » همکاری نمودم . با همکاری آموزش و پرورش طرح ارتقای دینی معلمان پرورشی ، پاسخ به سوالات دانش آموزی ، برگزاری جشن تکلیف همکاری شد  ،با بسیج و سپاه پاسداران به عنوان سرمربی طرح صالحین به آموزش سرگروه ها و مربیان طرح صالحین و آموزش پاسداران همکاری نمودم با کارخانه قند میاندوآب که وابسته به وزارت دفاع است همکاری نزدیک تربیت و آموزش فرزندان و کارمندان و کارگران و سربازان همکاری شد و اینکه در کنار این فعالیت ها مدیریت مسجد النّبی (صلی الله علیه و آله ) را عهده دار شده و به اقامه نماز در دو وعده به همراه مشاوره و پاسخگویی به سوالات دینی پرداختم.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      غلامرضا کبیری

 

 

/ 0 نظر / 38 بازدید